Szyja

Firma Artus oferuje wysokiej jakości ortezy odcinka szyjnego. Produkty tego typu wykonuje się z wytrzymałych materiałów, które zapewniają odpowiedni przepływ powietrza. Kołnierze znajdują zastosowanie w przypadkach urazów odcinka szyjnego kręgosłupa oraz nadwyrężenia mięśni szyi. Wyprofilowana orteza jest bardzo lekka, dzięki czemu nie powoduje dyskomfortu. Wszystkie oferowane produkty są dostępne w czterech rozmiarach, co znacząco ułatwia dopasowanie stabilizatora do obwodu szyi.

Kołnierz ortopedyczny typu Florida doskonale sprawdza się przy leczeniu schorzeń mięśni szyi. Pozwala na swobodne ustawienie głowy w dogodnej pozycji. Unieruchomienie odcinka szyjnego kręgosłupa poprzez zastosowanie kołnierza jednoczęściowego jest niepełne, dlatego można wykonywać ruchy w ograniczonym zakresie. Funkcjonalne zapięcia pozwalają na dostosowanie wysokości i obwodu ortezy do własnych potrzeb. Ponadto materiał, z którego wykonany jest kołnierz ortopedyczny, nie powoduje otarć i jest całkowicie bezpieczny dla skóry.

Kołnierze Philadelphia i inne produkty

Aby całkowicie ustabilizować odcinek szyjny, niezbędne jest skorzystanie z ortezy dwuczęściowej. Kołnierz ortopedyczny typu Philadelphia pozwala w pełni odciążyć kręgosłup, co ma duże znaczenie po zabiegu operacyjnym. Wzmocniony materiał, z którego wykonany jest produkt, gwarantuje optymalną cyrkulację powietrza i przepuszcza promienie RTG. Ortezę tego typu stosuje się w trakcie transportu chorego oraz przy rekonwalescencji pooperacyjnej.

Rekomendujemy Państwu produkty medyczne z naszej oferty – pas na kręgosłup, kule łokciowe oraz inne akcesoria niezbędne osobom po rozmaitych urazach.

  • Do 100% refundacji przez NFZ

    U nas można otrzymać częściową lub pełną (100%) refundację na zakupiony sprzęt medyczny. Narodowy Fundusz Zdrowia dofinansowuje artykuły ortopedyczne i środki pomocnicze – wózek inwalidzki, balkonik oraz wiele innych.

    Refundacja tylko podczas sprzedaży bezpośredniej w sklepie!  Zobacz więcej | Pobierz dokumenty

Powered by Quick.Cms | Design ProjektGraficzny.com