Skręcenie? Złamanie? Nie daj się wsadzić w gips!

Na urazy, stłuczenia, czy zwichnięcia kończyny jest narażony każdy z nas. W czasie codziennych sytuacji zdarza się, że nieszczęśliwy wypadek skutkuje skręceniem, a nawet złamaniem kończyny. Ból i opuchlizna stają się nie do zniesienia, a postawiona diagnoza oznacza tygodnie unieruchomienia w ciężkim opatrunku gipsowym. Dla każdego z nas ten czarny scenariusz oznacza wyłączenie z normalnego życia na długi czas. Oczywiście należy tu jasno powiedzieć, że są urazy, które wymagają bezwzględnego unieruchomienia opatrunkiem gipsowym. O sytuacjach, w których gips możemy zastąpić lżejszym opatrunkiem decyduje lekarz ortopeda.

Unieruchomienie kończyny nigdy nie jest wygodne – tradycyjny gips jest przede wszystkim ciężki i mało komfortowy, a w miarę jego użytkowania zaczyna się kruszyć i niszczyć.

Idealną alternatywą dla złamań kończyn górnych jest nasza orteza na bark DRQC, która została zaprojektowana właśnie z myślą o osobach, które mogą zastąpić gips czymś bardziej komfortowym. Zobacz produkt.

Orteza ustawia ramię, przedramię i dłoń w odpowiedniej pozycji podczas leczenia dysfunkcji barku. Ramię można ustawić w pozycji neutralnej lub nieznacznie przywiedzionej. Każdy z punktów mocowania ortezy można niezależnie regulować, co zapewnia optymalne jej dopasowanie w każdych okolicznościach.

Złamania te to najczęstszy uraz w okolicy stawu łokciowego u dzieci, który dotyczy ok. 60% wszystkich złamań. Do złamania dochodzi zazwyczaj pośrednio, poprzez upadek na kończynę górną. Złamanie nadkłykciowe dzielimy nawyprostne oraz zgięciowe. W złamaniu wyprostnym odłam obwodowy jest zrotowany i przemieszczony do tyłu i bocznie. W zgięciowym zaś, odłam jest zrotowany i przemieszcza się dobrzusznie i przyśrodkowe. Większość złamań to złamania wyprostne (aż 90% wszystkich uszkodzeń). Jego leczenie polega na nastawieniu i unieruchomieniu stawu łokciowego pod kątem do 100°. Dziecko w takim unieruchomieniu musi funkcjonować przez 3-4 tygodnie.

Ze względu na długi okres unieruchomienia, dziecko powinno mieć zapewniony jak największy komfort. Ciężki gips nie jest chętnie użytkowany przez dzieci. Dlatego, z pomocą dla najmłodszych proponujemy kamizelkę, unieruchamiający łokieć oraz bark oraz zapewniający doskonałą stabilizację i rekonwalescencję.

  • Do 100% refundacji przez NFZ

    U nas można otrzymać częściową lub pełną (100%) refundację na zakupiony sprzęt medyczny. Narodowy Fundusz Zdrowia dofinansowuje artykuły ortopedyczne i środki pomocnicze – wózek inwalidzki, balkonik oraz wiele innych.

    Refundacja tylko podczas sprzedaży bezpośredniej w sklepie!  Zobacz więcej | Pobierz dokumenty

Powered by Quick.Cms | Design ProjektGraficzny.com