Łokieć tenisisty

Łokieć tenisisty występuje najczęściej u ludzi, którzy nadużywają swoich prostowników co może być spowodowane grą w tenisa lub szeroką gamą działań zawodowych i rekreacyjnych. Natomiast łokieć golfisty to nazwa nadana w podobnych warunkach, ale wywołuje ból po wewnętrznej stronie łokcia na skutek przeciążenia zginaczy.

Łokieć tenisisty powoduje ból na zewnętrznej stronie łokcia. Terminem medycznym tego schorzenia jest zapalenie nadkłykcia bocznego. To dlatego, że ból jest odczuwalny na całym obszarze nadkłykcia bocznego (dolna, zewnętrzna, wyboista część jego kości ramiennej ).

Dla większości osób cierpiących na dolegliwość, ból pojawia się tylko wtedy, gdy używają przedramienia i nadgarstka, szczególnie dla skręceń takich jak obrót klamki lub otwarcie słoika. Jednakże, w przypadku niektórych osób ból jest stały. Występuje w spoczynku i może mieć wpływ nawet na jakość ich snu. Może się okazać, że trudno jest trzymać przedmioty, takie jak nóż czy widelec, filiżankę, długopis lub wyprostować rękę w pełni.

Lekarz może zazwyczaj zdiagnozować łokieć tenisisty, rozmawiając o objawach i badając ramiona. Ból jest odczuwalny kiedy specjalista bada zewnętrzny rejon łokcia.

Będzie można rozpoznać, które ruchy wydają się sprawiać nam ból i należy ich unikać .Zazwyczaj ból pogarsza podnoszenie, chwytanie i skrętne ruchy ramion. Odpoczynek od działań, które przynoszą ból może przyczynić się do zmniejszenia stanu zapalnego, a także wyleczyć uraz ścięgna. U niektórych osób, modyfikacja swoich działań i unikanie powtarzalnych ruchów ramienia lub dłoni może być wystarczająca, aby poprawić kondycję łokcia tenisisty.

Badania wykazały, że rehabilitacja może być lepsza od zastrzyków steroidu stosowanych w długim okresie czasu. Warto zapytać o poradę i dobrać specjalną opaskę łokcia, która może pomóc, aby wspierać i ochraniać łokieć, aż objawy będą słabsze .

Naszym rozwiązaniem jest produkt na staw łokciowy Zobacz produkt. . Szukaj produktu, który został wyposażony w peloty silikonowe służące jako mikromasaż w obrębie przyczepów mięśni: zginaczy i prostowników. Bolące punkty spustowe tzw. trigger points to nadmierne napięcia w obrębie przyczepów mięśniowych. Ich delikatny masaż powoduje rozluźnienie i łagodzi ból. Przy każdym ruchu przedramienia, głównie rotacyjnym (tzw. pronacja/supinacja) pelotka rozmasowuje te bolące punkty. Jest idealna do stosowana w trakcie codziennych aktywności (trening, praca)

Fizjoterapia oraz prawidłowe zaopatrzenie sportowe to ważne aspekty w leczeniu łokcia tenisisty. To bolesne, przewlekłe i uciążliwe schorzenie, którego nie należy bagatelizować.

  • Do 100% refundacji przez NFZ

    U nas można otrzymać częściową lub pełną (100%) refundację na zakupiony sprzęt medyczny. Narodowy Fundusz Zdrowia dofinansowuje artykuły ortopedyczne i środki pomocnicze – wózek inwalidzki, balkonik oraz wiele innych.

    Refundacja tylko podczas sprzedaży bezpośredniej w sklepie!  Zobacz więcej | Pobierz dokumenty

Powered by Quick.Cms | Design ProjektGraficzny.com