Finansowanie NFZ

Narodowy Fundusz Zdrowia dofinansowuje artykuły ortopedyczne i środki pomocnicze – wózek inwalidzki, balkonik oraz wiele innych. Dofinansowanie regulowane jest przez rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 31 maja 2017 r. (Dz. U. 2017 poz. 1061). W jego treści zawarty jest szczegółowy wykaz refundowanych przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych, wysokość udziału własnego Świadczeniobiorcy, kryteria ich przyznawania oraz okresy ich użytkowania.

Jeśli osoba starająca się o dofinansowanie NFZ na produkty medyczne ma grupę inwalidzką, może ubiegać się o dodatkowe dofinansowanie części ponoszonej przez pacjenta przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie.

Służymy Państwu pomocą we wszelkich sprawach formalnych. Serdecznie zachęcamy Państwa do kontaktu z nami – udzielimy wszystkich niezbędnych do uzyskania refundacji informacji.

Jak uzyskać dofinansowanie NFZ w 5 krokach?

 1. Nazwy produktów oraz kody dofinansowania NFZ można znaleźć w naszym katalogu.
 2. Proszę zapoznać się z wszystkimi niezbędnymi dokumentami dostępnymi w dziale do pobrania.
 3. Proszę udać się po zlecenie na zaopatrzenie w artykuły ortopedyczne i środki pomocnicze. Dla pewności sprawdź numer do refundacji danego przedmiotu w naszym sklepie. Lekarz pierwszego kontaktu wystawia zlecenie tylko na niektóre artykuły ortopedyczne i środki pomocnicze. W niektórych przypadkach potrzebne jest zlecenie od specjalisty!
 4. Proszę potwierdzić zlecenie do realizacji w Dolnośląskim Oddziale Wojewódzkim NFZ. Kontakt do dolnośląskiego oddziału NFZ znajduje się w dziale do pobrania.
 5. Zapraszamy do naszego sklepu Artus, gdzie można zrealizować zlecenie od ręki.

Ważne!

Jeśli osoba starająca się o dofinansowanie NFZ na produkty medyczne posiada grupę inwalidzką to ma możliwość dodatkowego dofinansowania części ponoszonej przez pacjenta poprzez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie.

Jeśli nie będą mogli Państwo poradzić sobie z formalnościami to prosimy o kontakt z nami.

 • Dokumenty do pobrania

  Pobierz przeczytaj i wypełnij dokumenty. Jeśli masz problem z wypełnieniem dokumentów lub dodatkowe pytania to zachęcamy do kontaktu z nami. Odpowiemy na każde pytanie.

  Więcej
 • Do 100% refundacji przez NFZ

  U nas można otrzymać częściową lub pełną (100%) refundację na zakupiony sprzęt medyczny. Narodowy Fundusz Zdrowia dofinansowuje artykuły ortopedyczne i środki pomocnicze – wózek inwalidzki, balkonik oraz wiele innych.

  Refundacja tylko podczas sprzedaży bezpośredniej w sklepie!  Zobacz więcej | Pobierz dokumenty

Powered by Quick.Cms | Design ProjektGraficzny.com