Czym jest choroba?

Choroba to każda zmiana w organizmie powodująca pogorszenie samopoczucia, zaburzenie funkcji organizmu lub uszkodzenie jego struktury. Chorobę należy leczyć poprzez odnalezienie jej przyczyny. Tylko takie podejście zapewnić może powrót do zdrowia.

Zanim pójdziemy do lekarza należałoby jak najlepiej chorobę poznać, zgłębić wiedzę na jej temat. W niniejszej zakładce znajdą Państwo informacje na temat chorób układu kostno-szkieletowego i mięśniowego oraz propozycje zaopatrzenia ortopedycznego firmy Artus mogącego wspomóc proces leczenia dolegliwości. Zapraszamy do lektury.

Zaopatrzenie ortopedyczne jest integralną częścią prawidłowego, kompleksowego postępowania leczniczego i rehabilitacyjnego. Prawidłowo dobrane i zastosowane pozwala na znaczną poprawę stanu funkcjonalnego pacjenta, w bardzo znacznym stopniu obniża koszty leczenia zarówno dla chorego jak i NFZ:

skraca czas i poprawia skuteczność stosowanego kompleksowego leczenia,
poprawia sprawność funkcjonalną pacjenta, umożliwiając niejednokrotnie kontynuację zatrudnienia lub umożliwiając podjęcie pracy – poprawia jakość życia,
umożliwia prowadzenie rehabilitacji w warunkach ambulatoryjnych przez lekarza rodzinnego,
zmniejsza ilość wizyt w poradniach specjalistycznych lub eliminuje ich konieczność,
zmniejsza ilość stosowanych leków przeciwbólowych i p. zapalnych,
zmniejsza koszty i ilość powikłań po w/w lekach,
umożliwia wielu pacjentom powrót do uprawianych sportów i zainteresowań poprawia komfort życia,
poprawia stopień samodzielności u osób z zaawansowanymi zmianami zwyrodnieniowymi, lub dysfunkcjami po przebytych urazach.

Bardzo często zastosowanie prostych ortez po przebytych urazach, w ostrych i przewlekłych zespołach bólowych kręgosłupa i stawów, w zmianach zwyrodnieniowych przynosi natychmiastowa ulgę i poprawę funkcji. Pacjent ocenia stopień zmniejszenie nasilenia dolegliwości i poprawę funkcji (np. wydolności chodu, sprawności ręki). Jeśli uzna że uzyskany dla niego efekt jest wart ceny danej ortezy może ją nabyć. Ortezy specjalistyczne mogą być częściowo lub całkowicie refundowane przez NFZ na podstawie wniosków od lekarzy specjalistów.

Powered by Quick.Cms | Design ProjektGraficzny.com